Aktuální trendy v architektuře pro rok 2022

Date:

Sdílet post:

Architektura je velmi rozsáhlá oblast, ai právě proto se její trendy rok od roku mění. Přestože jde někdy jen o malý posun, prvky v domácnosti se dostávají na jiný level. Aktuální trendy v architektuře pro rok 2021 byly velmi specifické. Jak to bude letos? V naší redakci jsme si pro vás připravili přehled aktuálních trendů pro rok 2022.

Top 8 trendů v architektuře pro rok 2022
Konkretizovat 8 trendů pro aktuální rok není jednoduché. Důvodem je, že každý má jiný vkus na prvky v domácnosti či postavení domu. Vybrali jsme pro vás top 8 trendů, které jsou specifické pro stavbu domu či zařízení interiéru domácnosti. Věříme, že se inspirujete a některé z těchto prvků uplatníte iu vás doma.

Velký důraz na minimalismus
V roce 2022 se postupně vrací důraz na minimalismus, co se týče zařizování domácnosti a umístění nábytku. Lidé mají v oblibě domov, který není příliš přeplněný, ale zároveň je maximálně útulný a příjemný.

Prvky s nádechem minimalismu, které si můžete dát také do vaší domácnosti, mohou být ve formě precizního zpracování nábytku či tkanin v podobě vzorovaných koberců. I když jde o maličkosti, rozhodně to umí domů maximálně zpříjemnit, díky čemuž se důraz na minimalismus stává oblíbeným trendem v roce 2022.

Meditační koutek k relaxaci
Poslední léta nás všechny ovládla pandemie Covid-19. Už je toho na nás až moc, a tak každému padne vhod chvilka pro sebe. V roce 2022 se tak dostává do popředí speciální meditační koutek, kde budete mít možnost na chvíli vypnout od reality.

V současné době nám padne vhod, když odpojíme internet, mobil dáme stranou a vypneme televizi. V meditačním koutku můžete realizovat duchovní cvičení, která vám pomohou zvládat současnou situaci lépe.

Přizpůsobení se na práci z domova
Nikdy nemůžeme vědět, kdy budeme odkázáni na práci z domova. V dnešní době je to už spíše normální věc, než něco neobvyklého. Domácnost byste si tak měli přizpůsobit tomu, abyste mohli pracovat z domova bez omezení. Postačí vám k tomu vlastní koutek, kde si dáte pracovní stůl, notebook a pohodlnou židli či křeslo.

Domácnosti v roce 2022 tak modifikují svůj interiér k tomu, aby se přizpůsobily práci z domova. Oblíbené rozložení pracovního stolu je takové, kde vidíte ven oknem a nejste zavřeni jen v tmavé místnosti. Oživit si to můžete také pořízením květin nebo fotografií se svými blízkými.

Barva roku 2022
Každý rok má svoji oblíbenou barvu, která je trendem snad v každém průmyslu a platí to i pro architekturu. Barva roku 2022 je velmi specifická a její název je Very Peri. Sestává z modrého a červeného odstínu, přičemž jejich kombinace příznivě ovlivňuje psychiku člověka. Jedná se o barvu, která je takříkajíc propojena s přírodou a dokáže v každé domácnosti vytvořit specifickou atmosféru.

Very Peri je velmi oblíbená pro prvky v koupelně, ložnici či v pracovní místnosti. Tato barva je jedinečná a produkty, které jsou v jejím odstínu, jsou velmi oblíbené. V dnešní době je však dobré, pokud se v oblasti, která se týká architektury, řídíte tím, že méně je zkrátka někdy více. Pokud máte rádi víc barev, není to špatné. Můžete je samozřejmě použít. Nicméně musíte vědět, jak barvy správně kombinovat. Poradit se můžete také při návrhu domu nebo při výběru nábytku.

Ekologické prvky
Stále více se lidé zabývají tématem, jako je ekologie a v roce 2022 tomu nebude jinak. Každý se snaží vytvořit si kolem sebe co nejvíce ekologické prostředí, a to je důvod, proč jsou oblíbené čistě přírodní prvky do domácností.

Jedná se například o vysoce ekologická svítidla či nábytek z masivního dřeva. V současné době se využívají také rostliny jako stavební materiál a musíme uznat, že jde o skvělý nápad. Tímto způsobem se inspiruje spousta domácností a design dokáže doladit například i klasický mech, který se dává na zeď. Ten je oblíben například v koupelně, kde vytváří dokonalou atmosféru a příjemně zvlhčuje vzduch.

Prostor ke cvičení
Jelikož jsou v dnešní době často zavřená fitness centra, lidé hledají jiné způsoby, jak si zacvičit. Někteří se vyberou ven, ale když počasí nepřeje, nemají na výběr a zacvičí si doma. Prostor pro cvičení v domácnosti se rozhodně vyplatí. Můžete si pořídit základní pomůcky, popřípadě těžší stroje. Vše záleží na vašich preferencích a možnostech.

Trendy v architektuře pro rok 2022 se tak rozhodně budou týkat i multifunkčních prostor tohoto typu. Dokonce, lidé si začali taková místa vytvářet i přímo v obýváku a my musíme uznat, že to dodá místnosti dokonalou atmosféru.

Jednoduché barvy fasády
Je v pořádku, že po jisté době se barva na fasádě začne ničit. Pokud přemýšlíte nad rekonstrukcí a zvolením jiného odstínu, trendy v architektuře pro rok 2022 mají na to jasný názor. Méně je někdy víc. To znamená, že fasády by měly být jednoduché, přičemž jsou preferovány světlejší barvy, jako je například klasická bílá.

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...