Chřipková sezóna začíná. Víte, jak má vypadat domácí lékárnička?

Date:

Sdílet post:

Skladujte správně
Šuplík nebo skříňka s léky, vitamíny, minerály, výživovými doplňky… I u vás se najde něco podobného? Domácí lékárnička by měla být součástí každé domácnosti, bez ohledu na to, zda nejraději spoléháte na přirozenou schopnost organismu uzdravit se nebo zda preferujete okamžitá řešení v podobě medikamentózní léčby. Když jsou příznaky zdravotního problému nesnesitelné, mít po ruce bleskovou záchranu v podobě různých léčiv je obrovská úleva. Sice myslet pozitivně je základem zdraví, na takové situace buďte připraveni vždy (i) s funkční a správně sestavenou domácí lékárničkou.

Chřipka – 2
Léková armáda proti chřipce
Věděli jste, že nejlepším lékem na příznaky chřipky a nachlazení je nekompromisní odpočinek? Dopřejte si ho tedy, ale přitom samozřejmě můžete své symptomy zmírnit i různými přípravky. Zvýšená teplota nebo horečka je jedním z příznaků chřipky i nachlazení, jakož i zánětlivých onemocnění. Léky obsahující paracetamol a ibuprofen mohou být účinné při zmírňování horečnatých stavů spojených se zimnicí, malátností a pocením. Nejčastěji se prodávají v podobě pilulek, ale pro nejmenší členy rodiny budou vhodnější čípky nebo tekutá forma.

Chřipka – 4
Myslete na to, že s nemocí na krku na návštěvu lékárny nebudete mít energii, proto vaše domácí lékárnička by měla kromě léků proti horečce vždy obsahovat i následující:

léky proti bolesti (mohou být užitečné iv jiných případech, například bolesti zubů uprostřed noci),
horký nápoj v prášku proti nachlazení a/nebo bylinkové čaje,
nosní sprej nebo kapky,
lék proti kašli – zvláště na suchý a vlhký kašel.
Co se jiných zdravotnických pomůcek týče, teploměr by měl být dalším stálým členem domácí protichřipkové armády. Nezapomeňte na jeho správné čištění, zvláště pokud najednou je nemocní více členů vaší domácnosti. Pokud si chcete pořídit co nejhygieničtější verzi tohoto nástroje, navštivte internetový obchod GSklub.sk, který nabízí různé modely bezkontaktních teploměrů.

Chřipka – 5
Funkční lékárnička celý rok
Nejlepší způsob, jak můžete bojovat proti chřipce, je prevence. Sice dnes už je opravdu jednoduché dostat se leckdy a leckde k lékům a různým přípravkům prakticky, které zmírňují zdravotní problémy, ale ideální je i tak to, pokud něco takového vůbec nemusíte řešit. Proto myslete na svou imunitu celý rok, nezávisle na ročním období nebo přítomnosti chřipkového období.

Vitamíny byste měli přijímat v první řadě přirozenou cestou, zejména prostřednictvím stravy nebo v případě vitamínu D ze slunce. Životní styl člověka 21. století to ovšem ne vždy dovoluje. Stres, různé trendy diety, nekvalitní spánek – to vše může vyvolat v těle stav, kdy jeho správné fungování je třeba „nakopnout“ externě. Mějte doma vitamíny, například vitamín C, D a B12, ale užívejte je podle doporučení lékaře nebo lékárníka. Myslete i na minerály, imunitu si poslníte například se zinkem, ale velmi oblíbený je i hořčík (magnézium) kvůli jeho zázračným účinkům při nervozitě nebo i menstruačních bolestech. Ale má i jiné blahodárné účinky, o těchto zajímavostech si můžete více přečíst na stránce Zdravy-recept.cz.

Chřipka
Kde lze využít dýňový olej a jaké jsou jeho léčivé účinky?
Víte, jaké léčivé účinky má dýňový olej? Jaké léčivé látky obsahuje dýňový olej? Proč je oblíbený také v kosmetickém odvětví?

Skladujte správně
Není jedno, který lék jak skladujete, jak samozřejmě ani to, dokdy. Ty, které vyžadují pokojovou teplotu, můžete mít pohromadě, nejlépe v uzamykatelné skříňce, na suchém místě chráněném před světlem. Nevybírejte je z původního balení, vždyť všechny pilulky se na sebe podobají, a za pár měsíců už nemusíte vědět, která k čemu přesně slouží.

Některé léky byste měli skladovat v chladu, pro ty bude ideálním místem, logicky, chladnička. V té však mějte jeden samostatný box jako součást domácí lékárničky, který bude bezpečně izolován od potravin.

Při nachlazení znamenají kapky nebo sprej do nosu obrovskou úlevu, zvláště pokud vás nemoc přepadne v noci a vy najdete nějaké zapomenuté kusy v šuplíku. Možná vás teď zklameme, ale tyto typy léčiv byste neměli užívat, pokud stály otevřené delší dobu, možná ještě od předchozí chřipkové sezóny.

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...