Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Date:

Sdílet post:

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem večer co večer zavítali. K vašim příjemným pocitům v ložnici přispívá mnohé. Především kvalitní nábytek, vhodně zvolené barvy, zatemnění okna, které vám vyhovuje, ale i osvětlení, doplňky nebo třeba bytový textil a květiny. 

Kvalitní postel je základ

V první řadě je nutné, aby se vám dobře leželo. Není vaše matrace stará, proležená, vrzající? Splňuje požadavky na vaši váhu a výšku? Kdy naposledy jste ji obměnili? Mělo by to být co 5 – 8 let, pokud se ale více potíte, určitě častěji. Matrace vám poskytne oporu, zdravé spaní a je předzvěstí plně prospané noci.

K posteli patří i konstrukce. Pokud si večer čtete, máte možnost se pohodlně opřít? Dnes existují postele mající čela, která doslova vybízí k příjemné relaxaci vsedě. Anebo zvolte vyvýšené postele pro případ, že se vám nevstává snadno. Je vám 40 nebo víc? Vyvýšená postel bude do dalších let užitečná a praktická. 

Neopomeňte ani příjemné povlečení a přikrývku, pod níž vám nebude zima ani vedro.

Vymalujte v neutrálních barvách

Do ložnice si spousta lidí zvolí červenou výmalbu, ale až poté uzná, že je na ně příliš. Lepší je mít pro všechny případy ložnici v relaxačních barvách, ať už klasicky bílou, světlounce zelenou, lehce modrou nebo béžovou. I světlounce žlutá nebo smetanová je výborná.

Zatemněte, prosím

Pro soukromí i dobrý spánek je důležité moci si v noci zatemnit, aby nás nebudily první paprsky slunce, zvláště v létě. Okna opatřete žaluziemi, těžkými závěsy nebo roletami. Pro možnost kdykoli větrat jsou skvělé sítě proti hmyzu.

Dotvořte příjemnou atmosféru lampičkami, kusovým kobercem, tapetou na zeď i obrázky. Pokud možno, televizi z ložnice odstraňte. I to přispěje k lepšímu spánku.

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...