Dětský pokoj, který nadchne každého školáka

Date:

Sdílet post:

Začátek září a nástup do školy je největší událostí mezi všemi školáky, ale nejvýznamnější je určitě pro prvňáčky. V tomto věku je nezbytné zajistit jim takový pokoj, studijní koutek, inspirativní prostředí, které učení přeměňuje na vzrušující dobrodružství. Je to důležité i proto, že adaptace na školu je pro dítě náročným procesem. Dětský pokoj by měl být proto i útočištěm, klidným místem, kde si po těžkém dni může čerstvý školák odpočinout.

Dětský pokoj – 4
Víte, podle čeho poznáte dobře zařízený dětský pokoj? V první řadě podle toho, že dítě ji jednoduše miluje a rádo v ní tráví svůj volný čas. Dalším, neméně důležitým faktorem je to, že nepřímo a správně podporuje vývoj svých obyvatel. Nejlepším návodem na vytvoření jejího designu je to, že to uděláte ve spolupráci s dítětem, přičemž budete brát ohled na to, aby byla funkční, vkusná a neohrožovala zdraví.

Umístění psacího stolu
Nejprve se podívejte na to, kolik místa máte k dispozici. Nezapomeňte na to, že prostor bude potřebný nejen na psací stůl, ale také na pohodlnou židli a na funkční úložný prostor. To vše samozřejmě by mělo být umístěno a zkombinováno tak, aby dítě dokázalo sedět a pohybovat se pohodlně, bez námahy. Bydlíte-li v menším bytě, resp. z nějakého důvodu se psací stůl nevejde do dětského pokoje, vyčleňte pro tento účel nejtišší kout, který se ve vašem obytném prostoru nachází.

Okolí psacího stolu
Při plánování umístění psacího stolu je nutné brát ohled na to, zda je dítě levák nebo pravák. Světlo by nemělo být při psaní blokováno rukou – ať už jde o denní světlo, lampu nebo lustr. Pokud samotný stůl není vybaven úložným prostorem, nainstalujte ke stolu samostatnou poličku nebo kupte malou skříňku s dvířky na učebnice, sešity, pořadače atp. V této části pokoje by měla mít své místo i školní taška, aby se školák dokázal komfortně sbalit druhý den, aniž by musel vyjít ze „studijní zóny“ do prostoru sloužícího ke hře nebo odpočinku. Dobrým nápadem je to, pokud se školní taška hodí k designu pokoje, ale samozřejmě není to nevyhnutelné. Různé typy batohů naleznete v internetovém obchodě Ramina.cz, kde produkty můžete filtrovat například i podle věkových kategorií.

Dětský pokoj – 3
Správná volba barev
Před výběrem barevného odstínu dětského pokoje zjistěte, jaký účinek má daná barva na náladu a mentální stav z pohledu psychologie. Například o zelené je známo, že má uklidňující účinek, červená povzbuzuje až rozrušuje a žlutá je energizující, na psychické rozpoložení ovlivňuje obvykle velmi pozitivně. Vyhněte se tmavým tónům. Pokud vaše dítě touží i po nějaké silnější barvě, stačí daným odstínem natřít jen menší část stěny.

Malování stěn a jejich oživení různými motivy, nálepkami nebo tapetou může být součástí společné přípravy na školu ještě během léta. Vytvořte ve spolupráci s budoucím prvňákem společný projekt, naplánujte, jak bude probíhat tato rekonstrukce. Kvalitní barvy na zeď v trendových odstínech jsou dostupné na Farlesk.sk, se kterými se bude pracovat snadno a rychle i těm nejmenším rukám.

Dětský pokoj – 2
Co je řasokoule a jak lze doma vypěstovat?
Víte, čím je charakteristická řasokoule? Jaké druhy známe? Jaká je ideální teplota vody? Jak často byste měli měnit vodu v akváriu?

Řasokoule
Postel pro dobrý spánek
Rekonstrukce dětského pokoje z důvodu nástupu do školy není jen o vytvoření studijního koutku. Děti v tomto období intenzivně rostou, ale jejich vkus se také mění, proto výměna postele je opodstatněná z praktických i estetických důvodů.

Postel by měla být především pohodlná, nejlépe středně tvrdá, ideálním řešením je ortopedická matrace. Jelikož váha dítěte se bude měnit, čalouněná postel nebude ta nejvyhovující alternativa, protože její tuhost nelze modifikovat. Preferujte tedy samostatnou matraci 80×190 se samostatným rámem. Pro různé typy matrací vynikající kvality navštivte internetovou stránku Zdravotne-matrace.sk. Samozřejmě, hodně závisí na velikosti pokoje a bytu jako celku.

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...