Haiti požádalo USA po atentátu na prezidenta o vyslání vojáků

Date:

Sdílet post:

Američtí vojáci mají ochránit klíčovou infrastrukturu.
Ve snaze stabilizovat zemi a připravit cestu pro volby po atentátu na prezidenta Jovenela Moisa požádala prozatímní haitská vláda Spojené státy o vyslání vojáků, kteří by chránili klíčovou infrastrukturu země.

Informaci přinesla agentura AP.

„Rozhodně potřebujeme pomoc a požádali jsme o ni našich mezinárodních partnerů,“ prohlásil dočasný předseda haitské vlády Claude Joseph.

„Věříme, že naši partneři mohou pomoci národní policii při řešení situace,“ řekl, dodajúc, že ​​Haiti požádalo o pomoc při ochraně přístavu, letiště a dodávek plynu.

Joseph vyjádřil své zděšení nad oponenty, kteří se snaží zneužít vraždu Moisa na uchopení politické moci. „Nemám zájem o mocenský boj,“ řekl Joseph.

„Existuje pouze jeden způsob, jak se lze stát prezidentem na Haiti a to prostřednictvím voleb. Žádám proto všechny o spolupráci, aby země mohla mít zvoleného prezidenta,“ prohlásil.

Haitského prezidenta Moisa zavraždili v noci na středu v jeho rezidenci. Dočasný předseda vlády Joseph řekl, že prezidenta usmrtilo „těžce ozbrojené a dobře vycvičené“ komando.

Podle haitské policie atentát na prezidenta zosnovali a spáchalo celkem 28 lidí. Dodala, že šlo o 26 Kolumbijců a dvou Američanů s haitským původem.

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...