Jak se vyhnout inflaci investováním do bydlení?

Date:

Sdílet post:

Investice do zimní zahrady nebo zastřešení
Výhody investice do zahradního zastřešení
Jaké zastřešení zhodnotí rodinný dům nejvíc?
Růst cen zboží a materiálů ohrožuje finanční úspory. Nástup inflace je patrný ve více oblastech. Zdražování se nevyhnuly ani stavební materiály, na kterých závisí ceny dalšího zboží a služeb využívaných při výstavbě a rekonstrukci bydlení. Právě investice do bydlení je osvědčeným způsobem, jak chránit svá aktiva před inflací.

Inflace v minulosti znehodnotila úspory mnoha lidí. Růst cen zatím nedosáhl kritické úrovně, ale podle nejnovějších prognóz zdražování neřeklo poslední slovo. Ekonomové tak doporučují majitelům bytů a rodinných domů investovat své finance například do nemovitého majetku. Takovým krokům se vyhnou znehodnocování úspor a zároveň zvýší hodnotu své nemovitosti.

Investice do zimní zahrady nebo zastřešení
Možností, jak se vyhnout inflaci investováním do bydlení, je několik. Mezi nejefektivnější v současnosti patří realizace zimní zahrady nebo jiného zahradního zastřešení, jakým jsou stále více využívány pergoly či zahradní přístřešky pro auto, které lze mimo jiné využívat i jako garáž pro velké vozidlo. Právě investice do takových zahradních staveb se osvědčila jako efektivní způsob ochrany před znehodnocením úspor. Navíc, společnost HOBBYTEC má pro zákazníky mnoho tipů a řešení, jak vybrat takovou zimní zahradu či zahradní zastřešení, které kromě ochrany před inflací přináší i další praktické a estetické plusy.

Výhody investice do zahradního zastřešení
Zhodnocení nemovitosti
Hodnota domu se může po realizaci nové zimní zahrady zvýšit až o tisíce eur. Míra zhodnocení závisí na konkrétním typu zimní zahrady, její velikosti a materiálu, z jakého je zrealizována. O zhodnocení se postará také pergola či menší přístřešek pro auto. Takové zahradní zastřešení sice zvýší cenu nemovitosti méně, ale při výběru kvalitního modelu půjde s určitostí o pár tisíc eur.

Rozšíření obytného prostoru
V případě realizace zimní zahrady je jedním z důvodů zhodnocení domu i rozšíření obytného prostoru. Čím větší výměra, tím větší šance, že nemovitost bude dražší. Větší zimní zahrada na míru může zvýšit výměru domu o více než 25 m2. U domů situovaných v nejlukrativnějších lokalitách se jedná o zhodnocení na úrovni několika tisíc eur.

Úspora výdajů za energie
K rozšíření obytného prostoru domu je nutná speciálně přizpůsobená zimní zahrada. Ta má v porovnání se sezónními zimními zahradami mnohem lepší tepelněizolační vlastnosti. Díky nim se v daném prostoru kumuluje teplo v takovém rozsahu, že je třeba zahradu vytápět minimálně. Celková spotřeba tepla tak může být až trojnásobně nižší.

Vyšší komfort, krásnější design
Nové zahradní zastřešení plní i další funkce, které mají pro majitele domu praktický i estetický přínos. Zimní zahrada i pergola výrazně zvyšuje komfort, jelikož v létě je útočištěm před stínem, na podzim a v zimě před větrem či deštěm. Zimní zahrada poslouží také jako estetická součást domu zkrášlující jeho celkový design. Vhodná je i pro celoroční pěstování pokojových rostlin, pro zřízení wellness zóny i pro zimní posezení s výhledem na exteriér. Přístřešek pro auto zase dopřeje komfort vozu, které bude ukryto před vrtochy počasí pod střechou.

Zimní zahrada s posuvnými dveřmi
Jaké zastřešení zhodnotí rodinný dům nejvíc?
Společnost HOBBYTEC se specializuje na výrobu více druhů zahradního zastřešení, které zhodnocuje nemovitost o tisíce až desetitisíce eur. Patří k nim vybrané typy zimních zahrad, moderní pergoly i přístřešky pro auto s víceúčelovým využitím.

Sezónní zimní zahrady
Zimní zahrady se sezónním využitím přispívají ke zvyšování komfortu a rozšiřují obytný prostor. Vyrábějí se z hliníku, který umožňuje také zhotovení zimní zahrady na míru v atypickém tvaru. Dalším plusem je jejich dlouhá životnost a odolnost vůči poškození. Navíc sezónní zimní zahrady jsou cenově mnohem výhodnější než celoroční zimní zahrady.

Posuvné zimní zahrady
Z hliníku lze zhotovit i moderní posuvné zimní zahrady. Jedná se o praktické a elegantní řešení do domů, které si zakládají na kombinaci komfortu, designu a bezpečí. Tento typ zimních zahrad se realizuje s bezpečnostním sklem, na jehož plochu lze nainstalovat i složitější stínící prvky.

Zimní zahrada – Hobbytec SK
Hliníkové pergoly
Zastřešení v podobě pergoly vytvoří na zahradě soukromý koutek, který chrání před sluncem i deštěm. Využít lze k relaxaci, stolování i na malé oslavy. Kvalitní hliníková konstrukce zajistí trvanlivost pergoly, která se díky využití pevného a odolného materiálu nepoškodí. Hliníkové pergoly lze přizpůsobit také na zastřešení bazénu či na vytvoření přístřešku pro auto.

Bioklimatické pergoly
Investice do bioklimatické pergoly se majitelem

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...