Miniaturní podkrovní byt na krátkodobý pronájem

Date:

Sdílet post:

Malý byt na krátkodobý pronájem typu Airbnb v centru Prahy má jen 23 metrů čtverečních. Nemá klasické okna, jen dvě střešní vysoko nad podlahou, z nichž je výhled na centrum města.

Zadáním bylo navzdory nevýhodám bytu vyřešit přenocování dvou osob s veškerým komfortem. Zároveň musí svým interiérem obstát v konkurenci nabízených bytů přes platformu Airbnb, takže musí upoutat na první pohled.

Nemělo to být však prvoplánově, například použitím křiklavých barev. Spíše mělo jít o útočiště uprostřed rušného města vhodné pro odpočinek a relaxaci.

dvoulůžková postel
Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Řešením se stala vestavěná dřevěná kostka z březové překližky s několika funkcemi. Využívá se jako vyvýšená dvoulůžková postel přístupná po kovovém žebříku a zároveň jako vyhlídka na Prahu ze střešního okna.

bílá kuchyňská linka s digestoří
Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Vnitřek kostky slouží jako uzamykatelné zázemí pro úklidovou službu, která celý byt spravuje. Aby prostor působil co největší a najvzdušnejší, spojili jsme chodbu s obytnou místností a použili velké zrcadlo, které prostor opticky nafoukne a prosvětlí.

Jídelní stůl je umístěn ve výklenku
Zdroj: DESIGNPRO.CZ

V bytě je dostatek úložného prostoru formou vestavěných skříní. Ty mají na dvířkách ještě věšáky na zvýšení úložné kapacity. Jídelní stůl je umístěn ve výklenku, kde se pohodlně nají dvě osoby, a dá se jednoduše přeměnit na pracovní místo.

malá obývací pokoj s pohovkou
Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Namísto klasické pohovky jsme navrhli čalouněnou lavici, která navazuje na spací kostku. Malá kuchyňka ukrývá vše potřebné včetně myčky, lednice, mikrovlnky a kávovaru umístěného v nice.

Celý interiér je navržen v příjemných zemitých tónech a přírodních barvách. Výhodou celého řešení je, že je možné byt snadno přeměnit na dlouhodobé bydlení a úklidová kostka se stane komorou či šatnou.

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...