Plynárenský trh čeká několik změn

Date:

Sdílet post:

Návrh upravuje způsob výpočtu ceny.
Slovenský plynárenský trh čeká několik změn. Úřad pro regulaci síťových odvětví (ÚRSO) totiž mění svou vyhlášku o cenové regulaci v plynárenství.

„Cílem návrhu vyhlášky je aktualizace současného regulačního období, které bylo prodlouženo o jeden rok do 31. prosince 2022. V návrhu vyhlášky jsou zohledněny poznatky a zkušenosti získané z provádění cenové regulace v plynárenství během roku 2017 až 2020,“ uvedl regulační úřad.

Návrh vyhlášky upravuje způsob výpočtu ceny za přístup do přepravní soustavy a přepravy plynu.

Dále regulátor navrhuje upravit druh předkládaných podkladů k návrhu ceny v případě regulovaného subjektu, který nevykonával regulovanou činnost přístup do distribuční sítě a distribuci plynu v předchozím regulačním období.

Regulační úřad navrhuje i změnu v určení produktu burzy EEX jako referenční ceny pro dodavatele plynu při dodávce plynu pro domácnosti. Zreálnit by se tak měli náklady na nákup plynu pro dodavatele plynu z časového hlediska.

„Oddělit se a zvolňuje se cenová regulace dodávky plynu pro odběratele plynu malý podnik od dodávky plynu pro domácnosti a upřesňuje se výpočet ceny za přístup do přepravní soustavy a přepravu plynu, kterou je možné započítat do ceny za dodávku plynu odběratelům plynu,“ konstatoval regulační úřad .

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...