Praktická a elegantní mramorová kuchyně: Jak ji zařídit?

Date:

Sdílet post:

Elegance, odolnost, praktické využití, žádné škodlivé látky. Pozitiv, kterými se může mramor jako materiál pochlubit, je mnoho. Ne náhodou se stává součástí domácností, ve kterých se nejčastěji objevuje jako mramorová kuchyně.

Využívání mramoru jako materiálu má bohatou historii, která sahá až do období starověku. S příchodem syntetických prvků se postupně stáhl do pozadí a sloužil spíše jako dekorativní kámen využívaný při tvorbě luxusních zahradních dekorací. Návrat k přírodě z posledních let jej však vrátil na scénu, tentokrát jako materiál vhodný i do interiérů. Výsledkem toho je také mramorová kuchyně, která je zárukou funkčnosti, bezpečnosti a vkusného designu.

Nová mramorová kuchyně jako investice
Navzdory několika výhodám, kterými je mramorová kuchyně známa, musíme počítat is jistými mínusy. Tím největším je vyšší cena bytového vybavení z mramoru. Mramorová kuchyně patří mezi nejdražší ze všech kuchyní z přírodního kamene. Za více peněz ovšem nabízí vyšší kvalitu a delší životnost, která se u nejkvalitnějších modelů počítá až v několika desítkách let. Navíc mramorové kuchyně nevyžadují téměř žádnou údržbu, což majitelům ušetří další peníze.

K čemu všechno se dá použít všestranná soda bikarbonu?
Víte, jaké všestranné využití má soda bikarbonu? Jak ji nejlépe využít při čištění? Je soda bikarbonu vhodná jako přísada do jídel?

Soda bikarbonu…
Jak vyčistit troubu – soda
Klíčová je mramorová pracovní deska
Mramorová kuchyně může být navržena v různých podobách. Ve většině případů v ní nechybí mramorová pracovní deska. Ta se jako hlavní pracovní nástroj a zároveň hlavní estetický prvek stává středem celé kuchyně. Výhodou mramorových pracovních desek je pestrý výběr odstínů, díky kterému může být mramorová kuchyně zařízena v tmavším i ve světlejším provedení. V obou případech je na výběr několik možností, jak mramor sladit s ostatním zařízením z jiných materiálů.

Mramorový dřez
Upřednostníme-li pracovní desku z jiného materiálu a mramor chceme použít jen jako malý doplněk, můžeme vsadit na mramorový dřez. Mnohé z těchto dřezů jsou ručně vyráběny, což ještě více zvyšuje jejich kvalitu a estetický vzhled.

Mramorová zástěna
Zástěna plní praktickou i estetickou funkci. Kromě toho, že jde o dekorační panel ke kuchyňské lince, chrání také stěnu nad linkou, která může kvůli šířícím se výparům zežloutnout.

Mramorová podlaha
Podlahy z přírodního kamene se hodí do domácností, kde je zapotřebí vnést trochu chladného dojmu, případně do industriálně zařízených bytů. Platí to io mramorové podlaze, která je známá elegantní texturou, zejména v bílo-šedém zbarvení.

Mramorový obklad
Chladný dojem v místnosti vzbudí také mramorový obklad. Ten se však nedoporučuje využívat jako obklad celé kuchyně, jelikož příjemný chladný dojem vyvažující teplo kuchyně by se mohl změnit na neútulný syrový vzhled.

Rada na závěr
Podobně jako jiné kameny, i mramor má pórovitou strukturu. Pracovní desky nebo podlahy z tohoto materiálu při polití rychle nasáknou. Při práci v kuchyni je nutno dávat pozor na vylití kávy, džusu či červeného vína, která se z jejich povrchu odstraňují dost obtížně.

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické

Přepravky pro psa jsou dokonale praktické a víceúčelové. S přepravkou lze absolvovat nejen psí výstavu, a to třeba i...