Kde všude najdou uplatnění automatické zavlažovací systémy? Prakticky na všech místech, která chcete zalévat. Přitom nezáleží na tom, zda se jedná o volně dostupný záhon na vaší zahradě, bylinkovou zahrádku před okny anebo květináče u vás doma. Na automatický zavlažovací systém můžete napojit více větví, které budou na sobě nezávislé, a zalévat všechny rostliny v domácnosti i na zahradě.
Proč zavlažovat automaticky?
Možná se vám stalo, že jste zapomněli a rostliny v květináči nezalili tak dlouhou dobu, že začali schnout. Jeden si na to v záplavě denních povinnosti ani nevzpomene. Automatický zavlažovací systém umožňuje využít senzory vlhkosti, které strčíte do každého květináče, a pokud bude mít některá rostlina hlínu příliš suchou, řídící jednotka systému se to dozví a může spustit zálivku. Je to jednoduché a na nic nemusíte myslet. Stačí zpočátku dobře nastavit systém. Automatický zavlažovací systém můžete používat nejen pro rostliny v interiéru, ale také pro ty na zahradě. Stačí si pořídit rozdělovací ventil, který nainstalujete hned za řídící jednotku, a na něj napojit všechny větve. Každou z nich pak můžete ovládat nezávisle na ostatních.
Přednosti automatického zavlažování
Automatické zavlažovací systémy pomáhají šetřit vodou, protože měří přesné množství vody potřebné pro každou rostlinu. Přesně dodávají právě tolik vláhy, aby zahradní rostliny zůstaly zdravé, ale nebylo to moc. Automatické zahradní zavlažovací systémy navíc skvěle šetří čas – nemusíte se starat o vypínání kohoutků nebo zavlažovačů po určité době, protože o to se postará automat. V neposlední řadě tyto systémy umožňují efektivnější využití zásob vody. Automatický zavlažovací systém můžete napojit klidně i na zahradní sud nebo nádrž, do které chytáte dešťovou vodu. Komponenty pro jednoduchý zavlažovací systém snadno seženete na většině eshopů se závlahami zahrad.
Nastavení automatického zahradního zavlažovacího systému
Automatické zahradní zavlažovací systémy se vyrábějí v mnoha různých variantách. V závislosti na vašich potřebách se můžete rozhodnout pro instalaci jednoduchého systému s čerpadlem, které napojíte rovnou na sud nebo vodovodní řad. Zvolit si ale můžete složitější systém čerpající vodu ze studny nebo z podzemní nádrže. Ve všech případech probíhá nastavení prostřednictvím řídící jednotky s časovačem a je tak jednoduché, že si ho zvládnete udělat, případně změnit.