Čím jsou typické obklady z umělého kamene do obýváků?
Obklady z umělého kamene do obýváků a jejich pozitiva
Jak zakomponovat obklady z umělého kamene do obýváků?
Které imitace aktuálně letí mezi umělými obklady?
Při výběru vhodného obkladu na stěnu v obýváku máme několik možností. Klíčovým kritériem výběru je materiál, na kterém závisí praktická i estetická stránka samotné krytiny. Mezi nejvyhledávanější patří právě obklady z umělého kamene.
Obklady z umělého kamene nejsou žádnou designérskou novinkou. Jako elegantní krytina na zeď vhodná do jakékoli místnosti v bytě nebo domě se využívá již léta. Nejčastěji se objevuje v obývácích, kde pečuje o poutavý estetický dojem a zároveň plní i jisté praktické úkoly. Umožňují jí to několik plusů, které má v porovnání s obklady vyrobenými z jiných materiálů.
Obklady z umělého kamene
Čím jsou typické obklady z umělého kamene do obýváků?
Obklady z umělého kamene vypadají jako ty, které jsou zhotoveny ze skutečného kamene. Jedná se o jejich hodnověrnou napodobeninu, jejíž vzhled imituje vybraný druh kamene. Vyrábějí se ze speciální betonové směsi, jejímž základem je tzn. vibrolitý beton. Aby byl obklad pevnější a jeho barevnost stálejší, do použité směsi se přidávají i různé umělé přísady. Na složení této směsi pak závisí, zda se obklad z umělého kamene může využít pouze v interiéru, nebo zda odolá i vnějším podmínkám.
Obklad z umělého kamene
Obklady z umělého kamene do obýváků a jejich pozitiva
Široká nabídka barev a textur
Výrobní proces umožňuje zhotovit obklad, který je napodobeninou jakéhokoli kamene. K oblíbeným patří zejména imitace žuly nebo mramoru. Postupně roste poptávka i po imitacích méně známých kamenů. O slovo se stále častěji hlásí například obklad imitující ryolit s výrazným červeným odstínem. Výrobci postupně přicházejí is dalšími texturami a barevnými odstíny, díky čemuž si v nabídce najde pěkný obklad z umělého kamene do obývacího pokoje každý.
Velmi dobrá barevná stálost
Ne každý obklad z umělého kamene bývá barvený v celém průřezu. Ty, při jejichž výrobě se použije tato metoda, se vyznačují dobrou barevnou stálostí. Obklad z umělého kamene do obývacího pokoje tak můžeme umístit i na místo, kde proniká sluneční svit. Pokud se budeme o krytinu starat podle doporučení prodejce, obklad nevybledne ani po několika letech.
Cenová dostupnost obkladů
Přírodní kámen je jeden z nejdražších materiálů, s čímž souvisí i vyšší cena obkladů z přírodního kamene. Jako levnější alternativa se nabízí právě obklady z umělého kamene. Na m² této krytiny lze ušetřit několik eur v závislosti na konkrétním typu obkladu. Jeho konečnou cenu ve srovnání s cenou obkladu z přírodního kamene snižuje také méně náročná realizace.
Využití (nejen) v celém pokoji
Další předností obkladů z umělého kamene je jejich flexibilita. Tyto obklady se hodí téměř všude od kuchyní a koupelen přes chodbu až po ložnici a obývací pokoj. Můžeme je využít jako krytinu celé stěny nebo jimi dekorovat jen její část. Navíc obklady z umělého kamene disponují i speciálními rohovými prvky, což ještě více usnadňuje jejich realizaci.
Stěna z umělého kamene
Jak zakomponovat obklady z umělého kamene do obýváků?
Jako krytinu na celou stěnu obývacího pokoje.
Jako dekoraci stěny za televizí.
Jako estetické pozadí za krbem.
Jako pozadí za sedací soupravou.
Jako obložení výklenků ve zdi.
Kamenná stěna v interiéru
Které imitace aktuálně letí mezi umělými obklady?
Rule.
Žula.
Ryolit.
Vápenec.
Pískovec.
Břidlice.
Mramor.
Travertin.
Materiály v interiéru: trendy pro rok 2021
Každý rok je jedinečný a přinese sebou nové trendy v interiérovém designu. Rok 2021 s sebou přinesl několik druhů materiálů…
Materiály v interiéru…
Obklady z umělého kamene do obýváků vyžadují minimální údržbu. Na rozdíl od krytin na vnějších stěnách se vůbec nemusí ošetřovat hydrofobními či protiplísňovými nátěry. Obklad v obýváku tak nebude vylučovat žádné látky, které by mohly nepříznivě ovlivňovat zdraví obyvatel domácnosti.