Kupujete myčku na nádobí? Zodpovíme, zda je lepší vestavná nebo volně stojící

Date:

Sdílet post:

Jste postaveni před výběr nové myčky na nádobí? Pokud vám stará myčka již dosloužila, určitě není dobré jen tak jít a pořídit něco naslepo. Když se podíváte na aktuální nabídku na trhu, zjistíte, že se toho nabízí mnohem víc, než například před lety. Pro mnohé z vás budou dnes jistě zajímavé i vestavné spotřebiče. Pojďme se v našem článku podívat na to, jak vybrat dobrou myčku a zda je lepší vestavěná nebo volně stojící varianta.

Rozhodování mezi vestavnou a volně stojící myčkou
Stále více je dnes běžné, že pokud si zařizujeme novou kuchyňskou linku, necháme si vyrobit kuchyni na míru. Můžeme tak dosáhnout ideálního designu pro naše prostory, nemusíme se nikde omezovat a vše si zařídíme tak, aby nám to ergonomicky maximálně vyhovovalo. V takovém případě je určitě na místě zvolit vestavnou myčku.

Pokud však kupujete myčku do stávající kuchyně, tak hlavně u starších kuchyní může být zase vhodnější variantou myčka volně stojící. V těchto situacích totiž nepotřebujete nutně sladit design myčky se zbytkem kuchyně, případně nemá taková starší kuchyně ještě souvislou pracovní desku, pod kterou byste vestavný spotřebič zasunuli.

Pojďme se nyní podívat na to, jaké jsou vlastně hlavní rozdíly a v konečném důsledku i výhody jednotlivých řešení. Jak jste totiž už mohli vytušit, není zde jednoznačná odpověď, záleží vždy na tom, jakou situaci řešíte.

Hlavní výhody vestavné myčky
Specifikem vestavných spotřebičů je, že v podstatě nemají žádný vnější kryt. Jedná se o holý spotřebič, který je případně obalen tlumícím materiálem. Počítá se totiž s tím, že se zasune do kuchyňské linky. Dokonce zde není ani žádné čelo dvířek, kde je potřeba následně našroubovat dvířka kuchyňské linky, kterou si necháte vyrobit spolu s kuchyní. Tento spotřebič vyniká zejména:

možností sladit design s kuchyňskou linkou,
zachováním celistvého prostoru na pracovní desce,
tišším chodem.
Právě díky možnosti našroubovat na čelo spotřebiče vlastní dvířka, typicky stejná, jako máte další dvířka kuchyně, v podstatě ani není znát, že se zde nějaký spotřebič nachází. Nijak se tak nenarušuje vzhled kuchyňské linky. Díky tomu, že je spotřebič zabudován pod desku kuchyňské linky, tak se vám zároveň nijak netříští prostor pracovní desky nad spotřebičem. Zabudování spotřebiče do kuchyňské linky má ještě jednu nemalou výhodu, a sice tišší chod. Je to dáno jednoduše tím, že spotřebič je v kuchyňské lince více utlumený.

Hlavní výhody volně stojící myčky
Jak už jsme ale zmínili výše, také volně stojící myčka má dnes stále své místo. Je to vždy o tom, co preferujete. Máte-li starší kuchyni, tak ani moderní vestavná myčka s ní nemusí být kompatibilní, a tak padne volba právě na volně stojící myčku. Volně stojící myčky oceníte zejména pro:

možnost je snadno připojit svépomocí,
jednoduchou pozdější manipulaci a výměnu,
možnost umístění kdekoli v interiéru.
Od vestavné myčky se volně stojící myčka liší samozřejmě tím, že je to samostatný spotřebič, který již nepotřebuje žádné další zabudování, není potřeba na něj montovat dodatečně čelo dvířek a zkrátka jej kdekoli postavíte a připojte na přívod vody a odpad. To je v podstatě jediná podmínka. Myčku tak běžně zapojíte svépomocí, nemusí se instalovat spolu s kuchyní a také ji kdykoli snadno odsunete. Vše je jednodušší v případě opravy či výměny spotřebiče, pokud se porouchá.

S rozhodnutím vám mohou pomoci recenze
Doposud jsme se věnovali rozdílům a výhodám vestavné a volně stojící myčky. Pravděpodobně si v tento moment už dokážete vybrat, která varianta je pro vás ta pravá. Pokud vás ovšem zajímají konkrétní modely myček, určitě stojí za to se podívat na nezávislé recenze, které vám lépe přiblíží konkrétní produkty. Recenze každé myčky nádobí je důležitá, abyste se více seznámili s funkcemi a vlastnostmi jednotlivých spotřebičů. Myčku si totiž samozřejmě nevybíráme jen na základě toho, zda je vestavná nebo volně stojící.

Další kritéria výběru
Pojďme se nyní rovnou podívat na to, jaká jsou vlastně ta nejdůležitější kritéria, která byste měli zahrnout při výběru myčky a čemu byste vlastně měli podřídit váš výběr. Při výběru myčky tedy doporučujeme podívat se zejména na:

energetickou třídu,
spotřebu energie a vody,
hlučnost,
kapacitu,
funkce.
Co je řasokoule a jak lze doma vypěstovat?
Víte, čím je charakteristická řasokoule? Jaké druhy známe? Jaká je ideální teplota vody? Jak často byste měli měnit vodu v akváriu?

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora

Automatické zavlažování květináčů můžete spojit se zaléváním zahrady

Kde všude najdou uplatnění automatické zavlažovací systémy? Prakticky na všech místech, která chcete zalévat. Přitom nezáleží na tom,...

Připravte svůj domov na svátky včas!

Ať již budete trávit Vánoce v úzkém rodinném kruhu, či si pozvete příbuzenstvo a přátele, před svátky je vždy...

Co vám pomůže k tomu, abyste se v ložnici cítili báječně?

Je velmi příjemné, ale i žádoucí, abychom se v ložnici cítili zcela bezpečně, pohodlně, příjemně a rádi jsme sem...

Matrace 160×200 mi zajistila dokonalé spaní

Matrace 160x200 mi zajistila naprosto dokonalé a zcela komfortní spaní. Má nová sendvičová matrace je totiž vyrobena z velmi...